Baklava çeşitleri

Türk kültürünün yıllardır eşsiz lezzetlerinden biri olan baklava çeşitleri, ev yapımı ince açılmış yufkaların arasına isteğe göre taze antep fıstığı, ceviz, fındık gibi çeşitli lezzetlerin eklenmesi ve şekerli şerbetin hazırlanan karışım ile buluşması sonucu elde edilmektedir. Özellikle Gaziantep yöresel ürünleri içerisinde yer alan baklava çeşitleri, kültürümüzde sofralarımızın baş tacıdır. Şerbetli tatlılar arasında en sık tercih edilen baklava çeşitleri, işinin ehli ustaların ellerinden en taze ve doğal haliyle müşterilerine sunulmaktadır.

El yapımı antep baklavalar, açılmış yufka içerisine konulan lezzetlere ve tepsi üzerindeki şekillerine göre çeşitlerine ayrılmakta, kullanıcının isteğine ve zevkine göre hazırlanmaktadır. Şerbetli tatlılar içerisinde en akışkan ve bol malzemeli baklava çeşitleri, farklı aroması ve şerbeti ile tadı ağızlarda bırakmaktadır.

El yapımı, çıtır baklava bir tık uzağınızda!

Doğal antep fıstığı ile hazırlanan baklava çeşitlerinden olan fıstık dolama, fıstıklı şöbiyet, havuç dilimi baklava, kare baklava ve midye baklava lezzetlerine antep hatay yöresel lezzetler aracılığıyla sahip olabilirsiniz. Gaziantep yöresel ürünler online satış sektöründe sizin için bir yenilik getiren Antep Hatay Yöresel, ev yapımı baklava çeşitleri ile Türkiye’nin her bölgesine hizmet sunmaktadır.